POLCALC III GENERACJI

Kreda granulowana, wapno granulowane 98% Reaktywność 100% 

Intensywne prace badawcze prowadzone przez pracowników POLCALC pozwoliły na pełne rozpoznanie potrzeb odbiorców – zarówno właścicieli niewielkich gospodarstw rodzinnych, jak i wielkich plantatorów. Odpowiedzią na ich oczekiwania jest innowacyjna technologicznie receptura granulowanego nawozu wapniowego POLCALC III GENERACJI. Jego produkcja oparta jest o wysokoreaktywną mączkę wapienną powstałą na skutek przetwarzania skał wapiennych. Dzięki maksymalnemu rozdrobnieniu kreda granulowana ma właściwości szybkiego działania, które widać gołym okiem już w pierwszym sezonie stosowania.

Cechy chemiczne i fizyczne wapna granulowanego POLCALC III GENERACJI zapewniają osiągnięcie optymalnych cech użytkowych. Łączą one prostotę stosowania z szerokim wachlarzem płynących z nich korzyści. Innymi słowy, łatwość i prostota wysiewu doskonale uzupełniają wysoką jakość i reaktywność produktu. Nigdy wcześniej odkwaszanie gleb, ich ochrona przez spadkiem pH oraz dostarczanie roślinom wapnia nie były jeszcze tak proste!

Kilka słów o nawoziu granulowanym POLCALC III GENERACJI .

Kreda wapienna  jest najmłodszą odmianą gęstej skały wapiennej występującej w Polsce. Jej cechy fizyczne pozwalają na maksymalne rozdrobnienie surowca. Wielkość pojedynczych ziaren nie przekracza kilku mikronów. W następstwie niezwykle skomplikowanego, lecz ekologicznego, procesu produkcji te pojedyncze mikro-cząsteczki łączone są w niewielkie granulki. Dzięki temu ich rozsiewanie  jest bardzo proste, podobnie jak innych nawozów granulowanych. Wysoka reaktywność preparatu powoduje, że w nawilgoconym środowisku gleby granulki szybko rozpadają się i uwalniają dobroczynny wapń. Wszechstronnie wpływa on na środowisko glebowe i uprawy. Z jednej strony regulowane jest w ten sposób zakwaszenie gleby, co z kolei wpływa na zahamowanie przyswajania przez rośliny toksycznych związków chemicznych takich jak toksyczny glin; z drugiej zaś – preparat jest doskonałym źródłem wapnia dla samych roślin. Łatwość jego przyswajania przez uprawy wynika, ze wspomnianego wyżej, ekstremalnego rozdrobnienia półproduktu. Oba aspekty zastosowania preparatu POLCALC III GENERACJI mają na celu optymalizację warunków wzrostu roślin, co bezpośrednio przekłada się na jakość i ilość plonów.

 

 

POLCALC III GENERACJI, to nie tylko swoista „odtrutka” dla zmęczonej intensywnymi uprawami gleby, to również intensywna odżywka wapniowa! Połączenie tych elementów pozwala na:

  • regulację i utrzymania właściwego poziomu zakwaszenia gleby (pH),
  • neutralizację szkodliwego oddziaływania związków toksycznych,
  • optymalizację zaopatrzenia roślin w wapń i dobroczynne pierwiastki rzadkie,
  • poprawę funkcjonowania flory bakteryjnej,
  • polepszenie struktury fizycznej gleby (jej gruzełkowatości).

Istotnym walorem POLCALC III GENERACJI jest również łatwość jego użytkowania. Zwróćmy uwagę, że:

  • granulowana struktura nawozu ułatwia jego rozsiewanie. Istotnie zwiększa to dokładność zabiegów agrotechnicznych. Dawkowanie  nawozu w tej postaci jest nie tylko wygodne – przede wszystkim jest tańsze. Wymaga ona mniejszego nakładu sił i środków, co już na wstępie stanowi istotny zysk dla rolnika..
  • preparat jest szczególnie użyteczny w realizacji inteligentnych programów zarządzaniem środowiskiem glebowym. Dzięki naszym ekspertom, specjalistycznemu laboratorium oraz wiedzy bazującej na najlepszych doświadczeniach plantatorów z Francji i Niemiec służymy daleko idącą pomocą w budowie indywidualnych programów zasilania wapniem gleby i upraw.
  • nawóz sprzedawany jest w konkurencyjnej cenie, cechującej się najlepszą relacją kosztów do unikalnej jakości. Zachodnie importowane odpowiedniki są nawet dwukrotnie droższe! Natomiast polskie odpowiedniki to często produkty oparte o metodę otoczkowania kamienia a nie prawdziwą granulację